Dodaj Ocene: (0 z 0 głosów)

O Firmie:

Rafał Ziemkiewicz to ceniony w Polsce pisarz, publicysta i satyryk, który przez lata zbudował sobie silną pozycję w środowisku literackim. Jego książki są popularne wśród czytelników i często polecane. Jakie konkretnie książki Rafała Ziemkiewicza warto przeczytać? 

Na początek warto wspomnieć o jego cyklu „Kontrybucje”, złożonym z pięciu tomów. 1, 2 i 3 są zbiorem prac publicystycznych, które odpowiadają na najważniejsze pytania polityczne dotyczące różnych aspektów życia społecznego. Tom 4 skupia się na historii Polski w XIX wieku, a 5 na rozważaniach filozoficznych. 

Poza cyklem „Kontrybucje” Rafał Ziemkiewicz napisał także kilka innych książek, które są godne polecenia. Do najsłynniejszych należy „Kartoteka róż”, w której autor przedstawia swoje analizy polityczne i społeczne oraz portretuje ludzi, ze swoim humorem i ironią. Inny ciekawy tytuł to „Ocalić Polskę”, w którym Rafał Ziemkiewicz proponuje nowe spojrzenie na znane problemy polskiej polityki i proponuje środki do ich rozwiązania. 

Inne ważne książki Rafała Ziemkiewicza to „Granica” i „Wieczna Gwardia”, które są powieściami historycznymi rozgrywającymi się w okresie powojennym. Obie powieści w przystępny sposób wyjaśniają trudną sytuację Polaków i ich walki o przetrwanie po II wojnie światowej. 

Podsumowując, Rafał Ziemkiewicz książki to doskonały wybór dla osób, które chcą poznać jego twórczość i dowiedzieć się czegoś na temat polskiej historii i polityki. Cykl „Kontrybucje” oraz „Kartoteka róż”, „Ocalić Polskę”, „Granica” i „Wieczna Gwardia” to książki, które z pewnością zaciekawią każdego czytelnika.


Dodaj Opinie:


Brak komentarzy! Bądź pierwszy/a!

Dojazd:Nazwa: CapitalBook

Adres: Tenisowa 8

Kod pocztowy: 02-602

Miejscowość: Warszawa

Utworzono: 01-05-2023ZNALEZIONE W OKOLICY


sample45

Taxi Bagażówka


Modlińska,6
Warszawa

sample45

F.P.H.U. PROBOX Krzysztof Kuć


Trakt Brzeski,58
Warszawa

sample45

Macromedica Centrum Medyczne


Jurija Gagarina,26
Warszawa